Karolina Abramowicz

Amerykanistyka bardzo poszerza horyzonty, uczy myślenia, kształtuje umiejętność wypowiadania się na różne tematy (...) to właśnie ze studiów amerykanistycznych wzięło się moje zainteresowanie formą komediową jaką jest stand-up.
Artysta kabaretowy (kabaret A JAK)
więcej o
Aleksander Gurgul

Jeśli zdolność do samodzielnego i krytycznego myślenia oraz kreatywność, a także chęć do częstego zadawania pytań są dziś jeszcze dobrą monetą na rynku pracy, to sądzę że studiowanie na UJ w dalszym ciągu pielęgnuje w studentach te umiejętności.
Dziennikarz Gazety Wyborczej
więcej oTomasz Kaczówka

Skuteczne komunikowanie się, analiza różnych dostępnych źródeł informacji oraz spójne budowanie myśli na pewno są istotne w każdej branży i poszukiwane przez pracodawców. A tego uczą studia amerykanistyczne.
Team Manager w Comarch France
więcej oAndrzej Kotarski

Moja praca wiąże się głównie z produkcją filmów popularnonaukowych, gdzie chlebem powszednim jest wyszukiwanie i weryfikacja zdobytych informacji. Sztuki dokumentacji nauczyłem się właśnie na tych studiach (...)
Researcher, współtwórca materiałów popularnonaukowych, operator kamery
więcej oMonika Machowska

Wspaniali wykładowcy – nie tylko bardzo życzliwi ludzie, lecz przede wszystkim eksperci w swoich dziedzinach. Potrafili stworzyć atmosferę, w której pogłębianie wiedzy zamieniło się w pasję.
Współtwórca firmy konsultingowej (szkolenia, partycypacyjne systemy wynagrodzeń)
więcej oŁukasz Misza

(...) wybór amerykanistyki pozwolił mi nie tylko zgłębić wiedzę, ale też za sprawą znakomitych wykładowców pokazał, że najważniejsza w życiu jest szczera pasja. To bardzo motywujące. Robić z zaangażowaniem to, co się lubi, jest nieocenione.
Własne projekty hobbystyczne: zLukaszem.pl, najlepszemorze.pl
więcej oMichał Oleszczyk

Studia doktoranckie w IAiSP w sensie dosłownym otwarły mnie na świat. (...) Do dziś uważam, że doświadczenie studiowania na krakowskiej amerykanistyce uczyniło ze mnie innego, o wiele bardziej świadomego krytyka filmowego i wykładowcę.
Krytyk filmowy, wykładowca Wydziału Artes Liberales UW
więcej oMichał Owerczuk

Kraków. Chyba to jedno słowo wystarczy. Jestem z Warszawy, ale Kraków to mój drugi dom. Ciężko się nie zakochać w tym mieście, kiedy widok z Instytutu to magiczny Rynek Główny.
Dziennikarz, producent, reżyser
więcej oPaulina Papiernik

Międzynarodowa kadra pracowników Instytutu obudziła we mnie ciekawość świata i zmotywowała do bycia otwartym na różne możliwości. Dzięki temu od razu po studiach wyjechałam za granicę zdobywać międzynarodowe doświadczenie najpierw w Waszyngtonie, później w Berlinie a od ponad dwóch lat w Brukseli.
Koordynatorka - Joint Intelligence and Security Division, NATO
więcej oEliza Sicińska

Na studiach uczy się nas, że mamy prawo czegoś nie wiedzieć i pytać, by tę wiedzę uzyskać. By wykształcić się i stać się ekspertem w dziedzinie, która nas pasjonuje. Uważam, że to jedna z najcenniejszych lekcji, jakie dały mi te studia.
Wokalistka; zespoły: Hot Tamales Trio, Ornery Broad
więcej oJarema Słowiak

Główną motywacją [podjęcia studiów] była chęć zdobycia wiedzy przydatnej w pracy naukowej, oraz poznanie metod dydaktycznych na innym wydziale niż macierzysty (...) w tym zakresie spełniły się w 100%.
Doktorant w Zakładzie Historii Powszechnej Najnowszej Instytutu Historii UJ
więcej oKamil Turecki

Na studiach kładzie się duży nacisk na różnego rodzaju prezentacje i przemówienia, czyli coś, czego brakowało w szkole podstawowej i liceum. Taka umiejętność przydaje się w każdej pracy, szczególnie takiej, której wyniki zależą od relacji z innymi ludźmi.
Dziennikarz Grupy Onet, prowadzący i wydawca codziennego serwisu informacyjnego Onet24
więcej oMarcin Wesołowski

Po wielu latach w biznesie uważam, że ogólnie humaniści, filozofowie i osoby o szeroko otwartym umyśle, potrzebne są w wielu firmach i pomagają w ich rozwijaniu.
Director of Operations w Bidroom.com, autor bloga podróżniczego Wojażer
więcej o