Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Absolwenci

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Absolwenci Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

Poznaj niektórych naszych absolwentów. Co teraz robią i jak wspominają swoje studia.

Karolina Abramowicz

Karolina Abramowicz

Amerykanistyka bardzo poszerza horyzonty, uczy myślenia, kształtuje umiejętność wypowiadania się na różne tematy (...) to właśnie ze studiów amerykanistycznych wzięło się moje zainteresowanie formą komediową jaką jest stand-up.

Artysta kabaretowy (kabaret A JAK)

 

więcej o

Aleksander Gurgul

Aleksander Gurgul

Jeśli zdolność do samodzielnego i krytycznego myślenia oraz kreatywność, a także chęć do częstego zadawania pytań są dziś jeszcze dobrą monetą na rynku pracy, to sądzę że studiowanie na UJ w dalszym ciągu pielęgnuje w studentach te umiejętności.

Dziennikarz Gazety Wyborczej

więcej o

Tomasz Kaczówka

Tomasz Kaczówka

Skuteczne komunikowanie się, analiza różnych dostępnych źródeł informacji oraz spójne budowanie myśli na pewno są istotne w każdej branży i poszukiwane przez pracodawców. A tego uczą studia amerykanistyczne. 

Team Manager w Comarch France

więcej o

Andrzej Kotarski

Andrzej Kotarski

Moja praca wiąże się głównie z produkcją filmów popularnonaukowych, gdzie chlebem powszednim jest wyszukiwanie i weryfikacja zdobytych informacji. Sztuki dokumentacji nauczyłem się właśnie na tych studiach (...)

Researcher, współtwórca materiałów popularnonaukowych, operator kamery

więcej o

Monika Machowska

Monika Machowska

Wspaniali wykładowcy – nie tylko bardzo życzliwi ludzie, lecz przede wszystkim eksperci w swoich dziedzinach. Potrafili stworzyć atmosferę, w której pogłębianie wiedzy zamieniło się w pasję.

Współtwórca firmy konsultingowej (szkolenia, partycypacyjne systemy wynagrodzeń)

więcej o

Łukasz Misza

Łukasz Misza

(...) wybór amerykanistyki pozwolił mi nie tylko zgłębić wiedzę, ale też za sprawą znakomitych wykładowców pokazał, że najważniejsza w życiu jest szczera pasja. To bardzo motywujące. Robić z zaangażowaniem to, co się lubi, jest nieocenione.

Własne projekty hobbystyczne: zLukaszem.pl, najlepszemorze.pl

więcej o

Michał Oleszczyk

Michał Oleszczyk

Studia doktoranckie w IAiSP  w sensie dosłownym otwarły mnie na świat. (...) Do dziś uważam, że doświadczenie studiowania na krakowskiej amerykanistyce uczyniło ze mnie innego, o wiele bardziej świadomego krytyka filmowego i wykładowcę.

Krytyk filmowy, wykładowca Wydziału Artes Liberales UW

więcej o

Michał Owerczuk

Michał Owerczuk

Kraków. Chyba to jedno słowo wystarczy. Jestem z Warszawy, ale Kraków to mój drugi dom. Ciężko się nie zakochać w tym mieście, kiedy widok z Instytutu to magiczny Rynek Główny.

Dziennikarz, producent, reżyser

więcej o

Paulina Papiernik

Paulina Papiernik

Międzynarodowa kadra pracowników Instytutu obudziła we mnie ciekawość świata i zmotywowała do bycia otwartym na różne możliwości. Dzięki temu od razu po studiach wyjechałam za granicę zdobywać międzynarodowe doświadczenie najpierw w Waszyngtonie, później w Berlinie a od ponad dwóch lat w Brukseli.

Koordynatorka - Joint Intelligence and Security Division, NATO

więcej o

Eliza Sicińska

Eliza Sicińska

Na studiach uczy się nas, że mamy prawo czegoś nie wiedzieć i pytać, by tę wiedzę uzyskać. By wykształcić się i stać się ekspertem w dziedzinie, która nas pasjonuje. Uważam, że to jedna z najcenniejszych lekcji, jakie dały mi te studia.

Wokalistka; zespoły: Hot Tamales Trio, Ornery Broad

więcej o

Jarema Słowiak

Jarema Słowiak

Główną motywacją [podjęcia studiów] była chęć zdobycia wiedzy przydatnej w pracy naukowej, oraz poznanie metod dydaktycznych na innym wydziale niż macierzysty (...) w tym zakresie spełniły się w 100%.

Doktorant w Zakładzie Historii Powszechnej Najnowszej Instytutu Historii UJ

więcej o

Kamil Turecki

Kamil Turecki

Na studiach kładzie się duży nacisk na różnego rodzaju prezentacje i przemówienia, czyli coś, czego brakowało w szkole podstawowej i liceum. Taka umiejętność przydaje się w każdej pracy, szczególnie takiej, której wyniki zależą od relacji z innymi ludźmi.

Dziennikarz Grupy Onet, prowadzący i wydawca codziennego serwisu informacyjnego Onet24

więcej o

Marcin Wesołowski

Marcin Wesołowski

Po wielu latach w biznesie uważam, że ogólnie humaniści, filozofowie i osoby o szeroko otwartym umyśle, potrzebne są w wielu firmach i pomagają w ich rozwijaniu.

Director of Operations w Bidroom.com, autor bloga podróżniczego Wojażer

więcej o