Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

VII Dni Kultury Amerykańskiej - Wojna po amerykańsku. Polityka, kultura, społeczeństwo

 

Studencko-doktorancka konferencja naukowa

 
Wojna po amerykańsku.
Polityka, kultura, społeczeństwo
 


Tematyka siódmej edycji Dni Kultury Amerykańskiej (22–24 kwietnia 2015), organizowanych przez Koło Naukowe Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Narodowego UJ, koncentrować się będzie wokół kwestii amerykańskiej wojskowości i udziału Stanów Zjednoczonych w konfliktach zbrojnych na przestrzeni wieków. Aspekt militarny odgrywał w dziejach amerykańskiej państwowości istotną rolę, silnie naznaczając prezydentury Abrahama Lincolna, Franklina Delano Roosevelta czy George'a W. Busha, i nie tylko.

W programie VII Dni Kultury Amerykańskiej przewidziano:- Wystąpienie inauguracyjne Pani Kathleen Morenski, Counselor for Political and Economic Affairs U.S. Embassy Warsaw

- Pokaz filmu wojennego "Lone Survivor" z komentarzem dotyczącym elementów taktycznych ukazanych w filmie, specjalisty z Centrum Operacji Specjalnych, panem Piotrem Orłowskim. (link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1431057500538728/?ref=5)

- Wykład płk Marcina Szymańskiego, Szefa Sztabu Centrum Operacji Specjalnych pt. Amerykańska wojna oczami dowódcy Polskiej Grupy Bojowej w Afganistanie

- Wykład dr Dominiki Dziwisz (Uniwersytet Jagielloński) pt. Polityka cyberbezpieczeństwa Baracka Obamy - próba oceny

- Dyskusja z dr Marcinem Fatalskim (Uniwersytet Jagielloński) i dr Łukaszem Niwińskim (Uniwersytet w Białymstoku) na temat "Czy Amerykanie lubią wojnę"

- Quiz Wojskowy z nagrodami poświęcony tematyce przewodniej VII DKA (link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/881477718577346/?ref=5)

- Studencko - doktorancka konferencja naukowa.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących konferencji w ramach VII Dni Kultury Amerykańskiej prosimy o kontakt na adres dniamerykanskie@gmail.com. Wszystkie informacje będą na bieżąco udostępniane i aktualizowane na stronie internetowej: dnikulturyamerykanskiej.blogspot.com i na Facebooku:
facebook.com/dnikulturyamerykanskiej."

 

plakat

program konferencji
 

Data opublikowania: 05.02.2015
Osoba publikująca: Anna Łukaszewicz-Derwich