Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

grudzień 2023

20231213
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

XIV Dni Kultury Amerykańskiej | 13-14.12.2023

Data: 13.12.2023 - 14.12.2023
Miejsce: Reymonta 4
Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
Kontakt: dniamerykanskie@gmail.com
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/1DffFUTlh

Dwie dekady amerykańskiej dyplomacji

Koło Naukowe Amerykanistyki oraz Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ serdecznie zapraszają na czternastą edycję Dni Kultury Amerykańskiej i organizowaną z tej okazji międzynarodową studencko-doktorancką konferencję naukową pt. „Dwie dekady amerykańskiej dyplomacji”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 grudnia 2023 roku w budynku WSMiP przy ul. Reymonta 4 w Krakowie i będzie miało charakter hybrydowy.

Konferencja "Dwie Dekady Amerykańskiej Dyplomacji" poświęcona będzie istotnemu i niezwykle wpływowemu obszarowi amerykańskiej polityki zagranicznej. W ciągu ostatnich dwóch dekad dyplomacja amerykańska stała się nieodłączną częścią kształtowania stosunków międzynarodowych oraz promowania interesów i wartości Stanów Zjednoczonych na współczesnej arenie światowej, a również na drodze działań dyplomatycznych USA podejmuje wyzwanie wyścigu mocarstw.

Amerykańska dyplomacja odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu stabilności globalnej, wspieraniu rozwoju gospodarczego oraz propagowaniu demokratycznych idei. To właśnie w ramach dyplomacji USA realizowane są strategiczne decyzje dotyczące narodowego bezpieczeństwa, negocjacji handlowych i innych kluczowych aspektów polityki zagranicznej. W tym kontekście nasza konferencja ma na celu dogłębne zrozumienie, dlaczego amerykańska dyplomacja jest tak istotna, zarówno dla samego kraju, jak i dla całego świata.

Podczas tego wydarzenia omówimy wyzwania, przed jakimi stanęły Stany Zjednoczone w ciągu ostatnich dwóch dekad oraz jakie miały to konsekwencje dla globalnych stosunków międzynarodowych. Przyjrzymy się również roli dyplomacji w budowaniu sojuszy, rozwiązywaniu konfliktów oraz propagowaniu wartości, takich jak prawa człowieka i wolność.

Pliki do pobrania
Harmonogram konferencji