Uroczysta promocja absolwentów studiów magisterskich

Od 2009 r. organizowane jest uroczyste zakończenie studiów magisterskich i promocja Absolwentów Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.

Odbywa ono się na przełomie końca jednego i początku kolejnego roku akademickiego (wrzesień-październik) i ma miejsce w reprezentacyjnej Auli Collegium Novum.

Uroczystość poprzedza Msza św. w intencji Absolwentów, odprawiona w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny.

Tradycyjnie w spotkaniu bierze udział Jego Magnificencja Rektor UJ. Absolwenci uczestniczą w tej uroczystości ubrani w togi i birety. Ceremonię promocji obserwują także bliscy i znajomi Absolwentów.

Punktem kulminacyjnym uroczystości jest ślubowanie Absolwentów wg
tekstu Roty Magisterskiej z okresu 20-lecia międzywojennego.

Po ślubowaniu Absolwenci otrzymują pamiątkowe dyplomy z rąk swoich promotorów.

Od 2012 r. w trakcie uroczystości wręczone są Nagrody Dziekana za najlepszą pracę magisterską.