Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220303

Stereotypy. Czego się boimy?

Data: 03.03.2022
Czas rozpoczęcia: 18.30-20.00
Organizator: Muzeum Emigracji w Gdyni

Czym właściwie są stereotypy? Jakie są najważniejsze mity związane z migracjami? Dlaczego w polskim społeczeństwie – silnie doświadczonym przez migracje – lęk przed imigrantami i imigrantkami jest tak silny? Jak media, w tym media społecznościowe, kształtują, ugruntowują bądź przełamują stereotypy wobec migrantów i migrantek?

Zapraszamy do udziału w dyskusji na temat STEREOTYPÓW – ich powstawania i oddziaływania, metodach rozpowszechniania i strategiach ich wykorzystywania. Naszymi gośćmi będą specjaliści koncentrujący się w pracy zawodowej na problematyce cywilizacyjnej oraz zjawisku migracji:

Edwin Bendyk – publicysta, pisarz, prezes Fundacji im. Stefana Batorego oraz

prof. Paweł Kaczmarczyk – Dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi dr Rafał Raczyński – Główny Specjalista ds. Badawczych w Muzeum Emigracji w Gdyni oraz redaktor naczelny „Polskiego Przeglądu Migracyjnego / The Polski Migration Review”. Wstęp wolny Miejsce spotkania: sala kinowa Rozmowa tłumaczona będzie na polski język migowy (PJM) przez Aleksandrę Szalek-Palmowską z Fundacji Katarynka. Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube Muzeum Emigracji w Gdyni.

 

Link do spotkania (You Tube): https://www.youtube.com/watch?v=3Jwgbsu-RpA

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • Opiekun: dr Joanna Kulpińska
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Joannie Kulpińskiej - notatki należy przesłać najpóźniej 2 tygodnie po spotkaniu. Należy również uzyskać podpis na karcie OSA.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów migracji, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.