Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20211015

Kanadyjskie Spotkanie (Po)Wyborcze

Data: 15.10.2021
Czas rozpoczęcia: 11.30-13.00
Miejsce: Aula 037, Budynek WSMIP, ul. Reymonta 4
Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych wraz z Kołem Naukowym Amerykanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego mają przyjemność zaprosić na Kanadyjskie Spotkanie (po)Wyborcze. 20 września 2021 roku odbyły się przyspieszone o dwa lata kanadyjskie wybory parlamentarne. Pozbawieni możliwości organizacji tradycyjnego dla Instytutu wieczoru wyborczego, spotykamy się prawie miesiąc po fakcie, aby lepiej zrozumieć specyfikę tych wyborów oraz dynamikę politycznego układu sił we współczesnej Kanadzie. Dlaczego zwołano wcześniejsze wybory? Czy była to dobra decyzja, czy może wpłynęła negatywnie na popularność Partii Liberalnej? Jak Justin Trudeau, „złote dziecko polityki”, poradził sobie z poprzednimi kadencjami i czego można się spodziewać po obecnej? Na te i więcej pytań odpowie dwóch kanadystów - dr Tomasz Soroka oraz dr Marcin Gabryś, Moderować spotkanie będzie Pani Gabriela Kwiatek, studentka IAiSP. Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej oraz będzie nagrywane. Ze względów epidemiologicznych obowiązuje rejestracja poprzez formularz.

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • Opiekun: Dr Tomasz Soroka
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), dotyczącej tematyki poruszanej podczas wykładu i przesłanie jej dr Annie Wyrwisz lub dr Justynie Budzik nie później niż 29 października.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów Amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.