marzec 2021

Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki US
Witryna internetowa wydarzenia: MS Teams

Fireside Chats z Konsulem Genralnym USA w Krakowie

Koło Naukowe Amerykanistyki ma przyjemność zaprosić społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego na spotkanie z Panem Patrickiem T. Slowinskim, Konsulem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się na platformie Microsoft Teams w poniedziałek 29 marca 2021 r. o godzinie 18:00 i będzie moderowane przez doktora Rafała Kusia.

Spotkanie bez wątpienia stanie się okazją do poznania wielu obserwacji oraz refleksji dotyczących zawodowych i osobistych doświadczeń Konsula jako przedstawiciela USA za granicą, a zarazem Amerykanina polskiego pochodzenia. Mamy nadzieję poznać Jego perspektywę spojrzenia na sprawy ważne dla członków amerykańskiej Polonii, dowiedzieć się, jak kultywuje się za Oceanem polskie tradycje, jak również zastanowić się nad zagadnieniami organizacji i podtrzymywania relacji łączących polską diasporę z macierzą. By uczynić tę wizytę jeszcze bardziej niezwykłą, wszystkich uczestników zachęcamy do włączenia swoich kamer oraz zadawania pytań!

Rozmowa zostanie zorganizowana w formule znanej z poprzednich chatów, z możliwością zadawania pytań w drugiej części spotkania. Serdecznie zapraszamy studentów UJ do korzystania z naszej teamsowej grupy - osoby należące już do zespołu "Fireside Chats" mogą swobodnie dołączyć do spotkania o wyznaczonej porze, natomiast wszystkich zamierzających łączyć się z nami po raz pierwszy prosimy o wcześniejsze zapisanie się do zespołu przy użyciu kodu (5y0oqcz) lub linku (https://bit.ly/3bPqVuM).

Ze względu na kameralny charakter wydarzenia, zaproszenie wyjątkowo kierujemy wyłącznie do osób posiadających aktywne konta MS Teams zarejestrowane w domenie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gości tradycyjnie zachęcamy do uważnego śledzenia fanpage'u KNA, gdzie umieszczamy informacje o wszystkich organizowanych przez Koło wydarzeniach!