Prof. Radosław Rybkowski beneficjentem grantu Horyzont2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że dr hab. Radosław Rybkowski, prof. UJ,  został jednym z członków zespołu z ramienia UJ, który otrzymał grant międzynarodowy Horyzont2020 na realizację projektu: Research Infrastructure Training Plus.

RiTrain Plus to projekt w ramach działania „Support to policy and international cooperation", którego celem jest przygotowanie profesjonalnej kadry, mającej zarządzać europejską infrastrukturą badawczą (na miarę Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego - SOLARIS). Rezultatem projektu ma być opracowanie programu studiów II stopnia, kształcących osoby zaangażowane w maksymalne wykorzystanie europejskiego potencjału badawczego, uruchomienie takich studiów w specjalnie powołanej jednostce - European School for Management of Research Infrastructures.
W ramach projektu Uniwersytet Jagielloński będzie zaangażowany w badanie kompetencji osób obecnie zarządzających infrastrukturą, rozpoznanie ich potrzeb oraz przygotowanie sylabusów zajęć.

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w realizacji projektu!