Nawiązanie współpracy z LSE IDEAS

Dzięki staraniom Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz inicjatywie Dyrektora Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych udało się szybko nawiązać współpracę  z LSE IDEAS, afiliowanym przy The London School of Economics and Political Science.

Uczelnia London School of Economics and Political Science (LSE) jest jedną z najważniejszych, najbardziej prestiżowych i wpływowych uczelni w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych na świecie. W jej ramach działa IDEAS – powstały w 2008 r. ośrodek ekspercki w dziedzinie strategii, dyplomacji i zagadnień globalnych. Według najnowszych rankingów międzynarodowych plasuje się on na pierwszym miejscu w kategorii najlepszego uniwersyteckiego think-tanku na świecie.

Współpraca będzie odbywała się w ramach The Central and South-East Europe Programme i z pewnością przyniesie zarówno wydziałowi, jak i instytutowi wiele korzyści.

Więcej infomacji na stronie: LSE Ideas