Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Biblioteka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zbiory Polskiego Towarzystwa Studiów Latynoamerykanistycznych

Adres:

Rynek Główny 34, 31-010 Kraków, III piętro, p. 28

biblat@interia.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12.00-14.00
wtorek: 12.00-14.00
środa: 12.00-14.00
czwartek: 12.00-14.00
piątek: nieczynne

 
Kierownik:
dr hab. Andrzej Krzanowski


Regulamin i inne informacje o Bibliotece: www.ikl.org.pl/Biblioteka
Katalogi: www.katalog.ikl.org.pl

Biblioteka Latynoamerykańska jest wydzieloną jednostką Polskiego Towarzystwa Studiów Latynoamerykanistycznych. Utworzona w 1984 roku jako Ośrodek Dokumentacji i Informacji PTSL, istnieje pod obecną nazwą jako biblioteka Towarzystwa od roku 1998. Obecnie działa przy Katedrze Ameryki Łacińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wspierając swymi zasobami studia latynoamerykańskie.
Tematyka zbiorów to szeroko rozumiane badania latynoamerykanistyczne, począwszy od archeologii i etnografii po historię, stosunki międzynarodowe i nauki o ziemi. Obecnie jest to największa specjalistyczna biblioteka latynoamerykańska w Polsce. Zbiory liczą ok. 8000 woluminów, w tym ponad 300 tytułów czasopism.
Poza książkami i czasopismami Biblioteka posiada duże zbiory fotografii (ok. 2000), map, materiałów archiwalnych o polskich badaniach latynoamerykańskich, filmy, płyty CD. Systematycznie rozbudowywany jest też dział wydawnictw elektronicznych.
Na miejscu jest czytelnia oraz katalogi kartkowy i elektroniczny, możliwe jest też wykonanie kserokopii oraz skanów z książek.