maj 2023

Data: 17.05.2023
Czas rozpoczęcia: 11.30-13.00
Miejsce: Reymonta 4, sala 237
Organizator: Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ

Debata poświęcona będzie współczesnym obliczom populizmu, jego odmianom i oddziaływaniu na rzeczywistość społeczno-polityczną, gospodarczą oraz politykę zagraniczną we współczesnym świecie. Uczestniczy spotkania rozmawiać będą o zjawisku populizmu na przykładzie państw Europy Środkowo-Wschodniej, Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Łacińskiej.

Goście:

• Profesor Leonardo Sánchez Ferrer, Faculty of Law, Universidad de Burgos
  • dr Natasza Styczyńska, Instytut Studiów Europejskich UJ
  • dr Marcin Fatalski, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
  • dr Monika Sawicka, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
  • moderator: Prof. Artur Gruszczak, Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.

• Opiekun: Dr Monika Sawicka
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: przygotowanie krótkiej notatki (500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej do 31.05.2023 na adres k.gorska@uj.edu.pl. Notatki przesłane po wyznaczonym terminie nie będą przyjmowane.