maj 2021

Data: 07.05.2021
Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: MS Teams
Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/Eh5wDOWY

VIII Festiwal Kultury Kanadyjskiej

Autorka 27 śmierci Toby’ego Obeda w Kraju Klonowego Liścia spędziła ponad dwa lata podróżując i odkrywając nieznany w popularnym dyskursie, mroczny aspekt Kanady i jej historii. Państwo, które jawi się jako wzór żyjącego w harmonii, wielokulturowego kraju, obciążone jest trudną historią, której nadal musi stawiać czoło. Porozmawiamy z nią o jej doświadczeniach, o procesie pojednania i o tym w jaki sposób przeszłość kształtuje obecne relacje społeczne. Poruszymy temat funkcjonowania Pierwszych Narodów w Kanadzie oraz odzyskiwania głosu i kontroli w narracji historycznej.

Moderator: Gabriela Kwiatek, studentka IAiSP

Link do spotkania:

• W przypadku posiadania konta Uniwersytetu Jagiellońskiego: użyj kodu uyh6tcu lub kliknij w link.
  • W przypadku posiadania konta zarejestrowanego poza UJ: wypełnij formularz dostępny pod adresem.

• Opiekun: Dr Tomasz Soroka, Dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: obecność
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków oraz osoby spoza UJ. Wydarzenie otwarte dla wszystkich.