styczeń 2021

Czas rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: MS Teams
Organizator: Zakład Ameryki Łacińskiej IAISP UJ
Celem seminarium jest analiza problemów z jakimi spotykają się wielkie metropolie latynoamerykańskie. Krótkie wprowadzenie historyczne da początek dyskusji na temat bieżących wyzwań związanych zarówno z kwestią mieszkalnictwa czy bezpieczeństwa w okresie pandemii SARS-CoV-2. W seminarium wezmą udział naukowcy reprezentujący zarówno Zakład Ameryki Łacińskiej UJ, jak i badacze prowadzący swoje badania w renomowanych ośrodkach akademickich w Limie, Tiujanie oraz Sao Paulo.

Program:
  • Jonathan Vega Slee (FLACSO, Lima) Procesos de estigmatización en la ciudad de Lima: la historia del distrito de Surquillo (1949-1974)
  • Katarzyna Górska (IAISP UJ, Cracovia) The challenge of informal housing in Metropolitan Lima – approaches, solutions, and policies
  • Zulia Orozco (UNAM, Tijuana) Tijuana en tiempos de Covid-19 Cual es el estado de seguridad y paz en la ciudad?
  • Gabriel Feltran (Centro de Estudos da Metrópole, Sao Paulo) Siguiendo autos robados en Sao Paulo: mercados (i)legales y conflicto urbano
  • Opiekun: prof. Karol Derwich
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: podczas spotkania będzie sprawdzana obecność. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o przesłanie wiadomości najpóźniej do 24.01. na adres k.gorska@uj.edu.pl
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów latynoamerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.