Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przeprowadzka do nowej siedziby Instytutu

Przeprowadzka do nowej siedziby Instytutu

Dr Agnieszka Małek, Zastępca Dyrektora ds. Dydaktycznych w IAiSP, dr Magdalena Lisińska, Pełnomocniczka Dziekana WSMiP ds. Promocji oraz dr Tomasz Soroka, Pełnomocnik Dziekana WSMiP ds. Ogólnych w IAiSP zainaugurowali przeprowadzkę naszego Wydziału do nowej siedziby przy ul. Reymonta 4. Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ przenosi się jako pierwszy. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z nowego miejsca! 

Nowa siedziba:

"8-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 11 tys. m kw. przeszedł całkowitą metamorfozę. Przebudowano go z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, ze szczególną dbałością o środowisko naturalne oraz oszczędne gospodarowanie surowcami w całym cyklu budowlano-użytkowym. Wyposażono w system zarządzania BMS - ważny element inteligentnego budownictwa, który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w nim i jego otoczeniu. Prace budowlane objęły m.in. zmianę układu pomieszczeń, wyznaczenie nowych ciągów komunikacyjnych, w tym przebudowę części biegów klatek schodowych oraz pełną wymianę instalacji wewnętrznych. Ponadto wykonano roboty termomodernizacyjne, obejmujące m.in. ocieplenie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Na południowej elewacji zainstalowano panele fotowoltaiczne, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniającą.

Prace projektowe i wykonawcze były prowadzone w taki sposób, by jak najmniej ingerować w tereny zielone. Wokół budynku nadal rośnie wiele dorodnych drzew i krzewów. W miejsce tych, które kolidowały z inwestycją, posadzono gatunki pierwotne, tj. dęby czy graby. Dodatkowo na elewacji od strony parku Jordana zawieszono kilkanaście budek dla jerzyków, których obecność w okolicy zauważono jeszcze przed rozpoczęciem robót."

Więcej informacji o nowym budynku na stronie uj.edu.pl.

Zobacz galerię zdjęć