Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Reportaże foto

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Festiwal Nauki 2011

Festiwal Nauki 2011

Festiwal Nauki ma swoje początki w 2000 r. Pomysł organizacji tej popularnonaukowej imprezy zrodził się w trakcie Jubileuszu 600 - lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Festiwal Nauki ma swoje początki w 2000 r. Pomysł organizacji tej popularnonaukowej imprezy zrodził się w trakcie Jubileuszu 600 - lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Początkowo Festiwal służyć miał jedynie promowaniu osiągnięć naukowych, dydaktycznych i kulturalnych UJ. Jednak już od 10 lat Festiwal współorganizują krakowskie szkoły wyższe, instytucje naukowe i jednostki konsularne. 
W ramach Festiwalu odbyły się liczne prezentacje, wykłady i spotkania. Kolejne Wydziały i Instytuty prezentowały się na płycie Rynku Głównego. Wydział Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ reprezentowali studenci Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych z Koła Naukowego Studiów Latynoamerykańskich oraz Koła Naukowego Migracji i Studiów Etnicznych. Przygotowano wiele atrakcji, między innymi: quizy wiedzy etnicznej i komunikowania międzykulturowego; konkursy historyczne, grę planszową "wielka migracja ludów"; pokazy parzenia yerba mate wraz z degustacją, galerię fotografii i pokazy multimedialne na temat kultury latynoamerykańskiej. 

Zobacz galerię zdjęć