Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia dydaktyczne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wystawa fotograficzna "Alaska - piekno dzikiej natury"

 

Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Dworek Bialopradnicki zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Alaska - piekno dzikiej natury" po którym odbędzie się prezentacja Dra Sebastiana Bielaka, autora fotografi i pracownika naukowego Politechniki Krakowskiej, na temat Alaski. Łącząc swoją pasję do przyrody i fotografii Dr Bielak spędził dłuższy czas na Alasce, mieszkając i prowadząc tam badania. Jego prezentacji towarzyszyć będzie film dokumentalny o Alasce "Alone in the Wilderness".

 Oto szczegółowy plan pokazu dotyczącego ochrony przyrody na Alasce:

1) Narodowa Ostoja Przyrody Kenai na Alasce - prezentacja Power Point, 120 slajdów (ok. 280 zdjęć), czas trwania ok. 50 minut 
W prezentacji autor opisuje wszystkie aspekty funkcjonowania przyrodniczego obszaru chronionego Kenai, na podstawie własnego doświadczenia zdobytego w trakcie ponad miesięcznego stażu naukowego w parku, trwającego od maja do lipca 2009 r.

2
) Film p.t. "Alone in the Wilderness", film w j. angielskim (płyta DVD), czas trwania 60 minut
Autentyczna opowieść o człowieku, który w wieku ponad 50 lat porzucił cywilizację oraz wygodne życie w mieście, po czym przeniósł się na Alaskę, gdzie w leśnych ostępach zbudował własnymi rękami niewielką leśniczówkę i zamieszkał w niej żyjąc z dala od ludzi przez kolejne 20-30 lat. Film pokazuje jego codzienne życie, budowę leśniczówki, walkę z siłami Natury, zdobywanie pożywienia oraz piękno alaskańskich krajobrazów wynagradzające trudy życia w głuszy.

Plakat 

Data opublikowania: 15.01.2011
Osoba publikująca: Marcin Gabryś