Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia dydaktyczne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Krakowscy rektorzy o przeciwdziałaniu zakażeniom koronawirusem

Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK), któremu przewodniczy rektor UJ prof. Wojciech Nowak, wydało stanowisko w sprawie działań mających na celu zapobieganie oraz przeciwdziałanie zakażeniom koronawirusem SARS-Co V-2. Dokument wypracowano wczoraj podczas spotkania z udziałem Anny Budzanowskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Co V-2 wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników do/z krajów wymienionych w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego zostają wtrzymane do odwołania ze skutkiem natychmiastowym" - czytamy w odezwie KRSWK.

Krakowscy rektorzy zalecają, by "wszelkie uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencje naukowe zostały - w miarę możliwości - odwołane lub przeniesione na inny termin". Autorzy stanowiska apelują też m.in., by na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego i stosować się do zawartych w nich zaleceń.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się TUTAJ.

/źródło: strona internetowa UJ/

 

UJ odwołuje wydarzenia z powodu zagrożenia koronawirusem