Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak wygląda rekrutacja na latynoamerykanistykę I stopnia?

Rekrutacja na nasze studia dokonuje się tylko za pośrednictwem strony Internetowa Rekrutacja Kandydatów (w skrócie: IRK). Na tej stronie znajdziesz informacje o terminach rejestracji i wpisów, zasadach kwalifikacji, limicie przyjęć oraz wymaganych dokumentach przy wpisie.

Dla kogo?

Dla osób zaciekawionych Ameryką Łacińską, pragnących poznać szerokie spektrum zjawisk i procesów społecznych, politycznych i kulturowych tego regionu, a jednocześnie intensywnie uczyć się języka hiszpańskiego.

O czym?

Podczas trzyletnich studiów zapoznasz się z historią regionu Ameryki Łacińskiej od czasów prekolumbijskich po współczesność. Zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich i najważniejszych zjawisk politycznych, społecznych i kulturowych. Będziesz miał możliwość rozwijania kompetencji językowych w ramach lektoratów oraz przedmiotów obcojęzycznych.

Co po studiach?

Absolwenci latynoamerykanistki wchodzą na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zjawiska kulturowe, społeczne oraz polityczne w krajach latynoamerykańskich. Studia rozwijają kompetencje, które mogą być wykorzystane w życiu publicznym i zawodowym, szczególnie w pracy dziennikarzy, reporterów, dyplomatów lub pracowników organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych.

Cieszę się, że dowiedziałam się tak wiele o kulturach prekolumbijskich (które, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie sprowadzają się jedynie do Inków, Majów i Azteków), religiach latynoamerykańskich czy ruchach społecznych. (Magda)