Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Karolina Abramowicz

Amerykanistyka bardzo poszerza horyzonty, uczy myślenia, kształtuje umiejętność wypowiadania się na różne tematy (...) to właśnie ze studiów amerykanistycznych wzięło się moje zainteresowanie formą komediową jaką jest stand-up.

Czy studia w Instytucie miały jakiś wpływ na Twoją obecną aktywność zawodową?

Na obecną (czyli współtworzenie kabaretu A JAK!) – niezbyt. Choć to właśnie ze studiów amerykanistycznych wzięło się moje zainteresowanie formą komediową jaką jest stand-up.

Czy sądzisz, że wiedza i umiejętności, które zdobyłaś na studiach jest przydatna na rynku pracy?

Amerykanistyka bardzo poszerza horyzonty, uczy myślenia, kształtuje umiejętność wypowiadania się na różne tematy. Prowadzący na wielu zajęciach zachęcają do wypowiedzi, przedstawiania swoich opinii, swojego stanowiska; przyjmują każdą odpowiedź, nigdy za nią nie karcą, nie wyśmiewają – jeśli już to merytorycznie z nią „polemizują”.

Dlaczego wybrałaś nasze studia?

Studiując prawo, chciałam znaleźć jakąś niszę, która pomogłaby mi w przyszłości na rynku pracy. Wiedząc, że przy Wydziale Prawa i Administracji funkcjonuje Szkoła Prawa Amerykańskiego, stwierdziłam, że amerykanistyka będzie idealnym wyborem. Miałam nadzieję, że jeśli poznam kulturę USA, łatwiej zrozumiem funkcjonowanie amerykańskiego systemu prawnego. Tak właśnie się stało.

Czy kończąc studia wiedziałaś co chcesz robić i na ile udało ci się to zrealizować?

Wciąż jestem „dopiero” parę lat po studiach, jednak moja obecna aktywność zawodowa (jeśli mogę tak ją nazwać) jest dla mnie jedną wielką niespodzianką.

Jak wspominasz studia? Co Ci się najbardziej podobało?

Studia licencjackie wspominam bardzo dobrze. Co ciekawe najlepiej było mi z amerykanistyką podczas „podwójnych” sesji – uczenie się do egzaminów na IAiSP było przyjemnością i miłym przerywnikiem podczas nauki na egzaminy na WPiA…

Czy spotkałaś pracownika naukowego, który Cię zainspirował i ukierunkował?

Tak, i to nie jednego. Nie wiem czy mam Państwa chwalić i imienia i nazwiska, zwłaszcza, że ze wszystkimi tymi osobami mam przyjemność mieć zajęcia podczas SUM.

Czy byłaś zaangażowana w działalność studencką, np. koła naukowego, samorządu etc.? Jeśli tak, to jak oceniasz to doświadczenie?

Na pierwszym roku angażowałam się w działalność Koła Naukowego. Później moja aktywność przeniosła się na koła naukowe działające przy WPiA.

Jak wyglądało życie studenckie i towarzyskie? Czy zawarte wówczas znajomości i przyjaźnie trwają do dzisiaj?

Na amerykanistyce poznałam cudowne osoby z niezwykłymi zainteresowaniami i pomysłami na siebie. Choć SUM zaczęłam po rocznej przerwie (a więc nie z osobami, z którymi miałam niewątpliwą przyjemność studiować na studiach licencjackich) to wciąż mam z nimi większy bądź mniejszy kontakt.

Z perspektywy czasu, co byś doradziła naszym obecnym i przyszłym studentom?

Osobiście bardzo żałuję, że nie skorzystałam z żadnego programu wyjazdowego czy wymiany studenckiej oferowanych przez IAiSP.

Informacje o absolwentce:

  • lata studiów:

I stopnia: październik 2012  - październik 2015
II stopnia: październik 2016 - październik 2018

  • kierunek/specjalność: Amerykanistyka
  • obecna praca (zawód, pracodawca):

student, artysta kabaretowy, kabaret A JAK

  • osiągnięcia „zawodowe”:
  1. Nagroda Główna im. Bohdana Smolenia podczas XV Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" w Poznaniu
  2. II miejsce oraz Nagroda Publiczności podczas 33. EDF PAKA w Krakowie
  3. Grand Prix oraz Nagroda Publiczności podczas 32. Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA
  4. II miejsce oraz podczas Nagroda Publiczności 32. EDF PAKA w Krakowie
  • hobby/pasje/zainteresowania:
kabaret, kryminalistyka, prawo amerykańskie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Galeria absolwentów - wideorozmowa