Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jak wygląda rekrutacja na nasze studia?

Rekrutacja na nasze studia dokonuje się tylko za pośrednictwem strony Internetowa Rekrutacja Kandydatów (w skrócie: IRK). Na tej stronie znajdziesz informacje o terminach rejestracji i wpisów, zasadach kwalifikacji, limicie przyjęć oraz wymaganych dokumentach przy wpisie.

Jakie studia oferujemy?

Studia w języku polskim:

Na studiach kładzie się duży nacisk na różnego rodzaju prezentacje i przemówienia, czyli coś, czego brakowało w szkole podstawowej i liceum. Taka umiejętność przydaje się w każdej pracy, szczególnie takiej, której wyniki zależą od relacji z innymi ludźmi. (Kamil)

Gdzie nas znajdziesz?

Instytut znajduje się w centrum Krakowa przy ul. Władysława Reymonta 4 w sąsiedztwie Parku im. Henryka Jordana. Znajdziesz nas również na facebookuinstagramie oraz YouTube.

Co nas wyróżnia?

Interdyscyplinarność

Zajęcia prowadzone w naszym Instytucie pozwalają na pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin: historii, politologii, socjologii, sztuki, antropologii, ale również podstaw zarządzania i public relations. Bogata oferta przedmiotów fakultatywnych również w języku angielskim, które stanowią prawie 30% wszystkich kursów, pozwala studentom na kształtowanie bardzo zindywidualizowanego planu studiów. Głównym obszarami naszych zainteresowań są Ameryka Północna, Ameryka Łacińska, relacje transatlantyckie oraz współczesne procesy migracyjne.

Studenci mają dostęp do dużej liczby fakultetów, również z innych dziedzin nauki i na temat innych części świata, co pozwala na rozwijanie się w różnych kierunkach i zdobywanie cennej wiedzy oraz poszerzanie zainteresowań. (Piotr)

Doświadczona kadra dydaktyczna i nowoczesny sposób prowadzenia zajęć

Pracownicy Instytutu mają doświadczenie pracy na uczelniach zagranicznych m.in. w USA, Kanadzie, Peru, Wenezueli, Argentynie i Meksyku. Zajęcia prowadzone są w nowoczesny sposób dzięki prezentacjom multimedialnym, projektom zespołowym, dyskusjom panelowym, projekcjom filmów i debatom oksfordzkim. Nasi pracownicy aktywnie współpracują z mediami, udzielając wywiadów w telewizji, radiu, portalach internetowych i prasie.

Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana, młoda kadra naukowa o bardzo pozytywnym podejściu do studenta, na studiach w ogóle panuje bardzo dobra i przyjazna atmosfera. (Agnieszka)

Współpraca krajowa i międzynarodowa

Nasz Instytut jest blisko zaprzyjaźniony z Konsulatem USA w Krakowie, Dickinson College (USA) i Universite de Montreal (Kanada). Studenci mają szansę wyjazdu do innych uczelni m.in. w ramach programów MOST, Erasmus+ (uczelnie europejskie), CEEPUS (kraje Europy Środkowowschodniej), Border Crossing (Australia), Study Tour (USA) oraz na wymianę do Chile i Peru. Liczne wykłady gościnne z profesorami z zagranicznych uczelni, dyplomatami i dziennikarzami są doskonałą szansą na poznanie ciekawych i znanych ludzi.

Liczne konferencje oraz wykłady gościnne, program ERASMUS, możliwość podjęcia zajęć fakultatywnych wraz ze studentami TransAtlatic Studies (TAS), oraz cykliczne barwne wydarzenia, takie jak: Festiwal Kultury Kanadyjskiej, Dni Kultury Amerykańskiej, Noc Wyborcza, Thanksgiving czy St. Patrick's Day stały się już tradycją naszego kierunku. (Marta)

Aktywne życie studenckie

W Instytucie działają aż trzy koła naukowe: amerykanistyki, studiów latynoamerykańskich i migracji międzynarodowych. Dzięki nim będziesz mieć wielką szansę na rozwijanie pasji i okazję do uczestniczenia w wielu wydarzeniach o charakterze naukowym i kulturalnym, takich jak np.:

  • Dni Kultury Amerykańskiej, Festiwal Kultury Kanadyjskiej, Dni Kultury Latynoamerykańskiej,
  • Noc wyborcza, Thanksgiving, St. Patrick’s Day, Christmas Party,
  • American Quiz Nights, Fireside Chats, gry uliczne.

Działalność w Kole Naukowym Amerykanistyki sprawiła, że jeszcze bardziej rozwinąłem swoją amerykanistyczną pasję i wspólnie z innymi osobami mogłem zarażać nią innych. (Kuba)