luty 2021

20210218

MASSmcr Lecture Series: City-Specific Musical Sounds: Relationships Between People, Places and Spaces

Data: 18.02.2021
Czas rozpoczęcia: 14:00
Miejsce: Zoom
Organizator: Music and Sound Studies Manchester (Manchester Metropolitan University)
Witryna internetowa wydarzenia: https://tinyurl.com/MASSmcrLectures
Wystąpienie mgra Macieja Smółki będzie częścią serii wykładów, organizowanych przez grupę badawczą Music and Sound Studies Manchester z Manchester Metropolitan University. W tym roku seria skupia się na muzyce i systemach z nią związanych. Wykład, który odbędzie się 18 lutego omówi specyfikę funkcjonowania muzyki popularnej w miastach, ze szczególnym uwzględnieniem kulturowego fenomenu brzmienia miasta na przykładach Minneapolis, San Francisco i Seattle. Wskaże na perspektywę odczytywania miejskiej muzyki jako sieci kulturowych, społecznych i geograficznych czynników, wpływających na jej ostateczny kształt.

Link do spotkania zostanie przesłany do zarejestrowanych osób przed spotkaniem. Wymagana wcześniejsza rejestracja!

• Opiekun: Maciej Smółka
  • Liczba godzin OSA: 1.5 h
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki z wykładu w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków) i przesłanie jej dr Justynie Budzik.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.