Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przeprowadzka do nowej siedziby Instytutu

Przeprowadzka do nowej siedziby Instytutu

Dr Agnieszka Małek, Zastępca Dyrektora ds. Dydaktycznych w IAiSP, dr Magdalena Lisińska, Pełnomocniczka Dziekana WSMiP ds. Promocji oraz dr Tomasz Soroka, Pełnomocnik Dziekana WSMiP ds. Ogólnych w IAiSP zainaugurowali przeprowadzkę naszego Wydziału do nowej siedziby przy ul. Reymonta 4. Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ przenosi się jako pierwszy. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z nowego miejsca! 

Nowa siedziba:

"8-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej ponad 11 tys. m kw. przeszedł całkowitą metamorfozę. Przebudowano go z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, ze szczególną dbałością o środowisko naturalne oraz oszczędne gospodarowanie surowcami w całym cyklu budowlano-użytkowym. Wyposażono w system zarządzania BMS - ważny element inteligentnego budownictwa, który daje możliwość monitorowania i zarządzania wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w nim i jego otoczeniu. Prace budowlane objęły m.in. zmianę układu pomieszczeń, wyznaczenie nowych ciągów komunikacyjnych, w tym przebudowę części biegów klatek schodowych oraz pełną wymianę instalacji wewnętrznych. Ponadto wykonano roboty termomodernizacyjne, obejmujące m.in. ocieplenie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Na południowej elewacji zainstalowano panele fotowoltaiczne, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniającą.

Prace projektowe i wykonawcze były prowadzone w taki sposób, by jak najmniej ingerować w tereny zielone. Wokół budynku nadal rośnie wiele dorodnych drzew i krzewów. W miejsce tych, które kolidowały z inwestycją, posadzono gatunki pierwotne, tj. dęby czy graby. Dodatkowo na elewacji od strony parku Jordana zawieszono kilkanaście budek dla jerzyków, których obecność w okolicy zauważono jeszcze przed rozpoczęciem robót."

Więcej informacji o nowym budynku na stronie uj.edu.pl.

Zobacz galerię zdjęć