Najnowsza publikacja prof. Andrzeja Mani nagrodzona przez Fundację Kościuszkowską

mania Z przyjemnością zawiadamiamy, iż Fundacja Kościuszkowska wyłoniła zwycięską pracę tegorocznej pierwszej edycji Konkursu na najlepszą publikację akademicką z zakresu problematyki amerykańskiej wydanej w 2019 roku.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został prof. dr hab. Andrzej Mania z publikacją "Department of State i Foreign Service w polityce zagranicznej USA lat gorącej i zimnej wojny, 1939-1989". Profesor Andrzej Mania jest historykiem, politologiem specjalizującym się we współczesnych stosunkach międzynarodowych i historii powszechnej XX w. oraz w historii dyplomacji amerykańskiej.

Tegoroczna edycja Konkursu skupia się na promowaniu autorów najlepszych publikacji akademickich i naukowych, których pierwsze wydania ukazały się w 2019 roku, z zakresu problematyki amerykanistycznej – kultury, politologii, demokracji, historii, relacji polsko-amerykańskich oraz historii polskiej diaspory w USA.

Źródło: strona internetowa Kosciuszko Foundation