VII Festiwal Kultury Kanadyjskiej

Kanada w nowym Millenium (9-11 grudnia 2019 r.)

W dniach 9-11 grudnia 2019 roku odbyła się VII już edycja Festiwalu Kultury Kanadyjskiej: Kanada w nowym Millenium. FKK to nie tylko wykłady, ale również mniej formalne spotkania ze studentami i pracownikami Instytutu.

Tegoroczna edycja festiwalu była związana z obecną sytuacją polityczną Kanady, która dla wielu polityków stanowi wzór nowoczesnego demokratycznego państwa. Słynąca z niezwykłej przyrody, wielokulturowej mozaiki mieszkańców i ich  niezwykłej otwartości, Kanada wydaje się być przeciwieństwem swojego południowego sąsiada.

Co sprawia, że Kanada plasuje się najwyżej w rankingach najszczęśliwszych krajów świata? W jakim stopniu rzeczywistość kanadyjska odpowiada powszechnym wyobrażeniom oraz stereotypom? Czym kraj ten przyciąga i fascynuje? Co w kanadyjskiej rzeczywistości budzi sprzeciw i rodzi kontrowersje? Na te oraz inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia.

Uroczystego otwarcia VII FKK w dniu 9 grudnia dokonała Ambasador Kanady, Leslie Scanlon.

Co jeszcze znalazło się w programie festiwalu?

🍁Poniedziałek – 9.12

• Fireside Chats: Kanada Justina Trudeau. Massolit Books&Café, ul. Felicjanek 4

🍁 Wtorek 10.12

• Wykład Marka Żołądka – Turystyka zachodniej Kanady