Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Wykład prof. Detlefa Junkera

event-date: 07.06.2011
Place: IAiSP, Rynek Główny 34 w sali nr. 6.
organizer: Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz TransAtlantic Studies

Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ oraz TransAtlantic Studies mają przyjemność zaprosić na wykład prof Detlefa Junkera - założyciela i dyrektora Heidelberg Center for American Studies, przewodniczącego The American Studies Network.

"The Widening Atlantic - Market Gap - War Gap - God Gap"

Wykład odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 9.45 w IAiSP,

Rynek Główny 34 w sali nr. 6.

 

Detlef Junkernależy do grona najbardziej uznanych badaczy i zasłużonych promotorów studiów amerykanistycznych w Niemczech i Europie. Jego zainteresowania obejmują głównie: amerykańską politykę zagraniczną XX wieku, dzieje stosunków transatlantyckich, historię stosunków niemiecko-amerykańskich. Był założycielem m.in. Schurman Library for American History w  1986 r. oraz Society to Promote the Schurman Library for American Historyw 1992. 

W okresie 1994-1999 roku sprawował funkcję dyrektora Niemieckiego Instytutu Historycznego (GHI) w Waszyngtonie (inicjator powstania w 1998 German-American Center for Visiting Scholars).

Ukoronowaniem jego starań w obszarze rozwijania studiów amerykanistycznych i budowania kontaktów transatlantyckich  jest powstałe w 2004 r. Heidelberg Center for American Studies, (HCA), którego jest dyrektorem.

Published Date: 31.05.2011
Published by: Marcin Gabryś