Skip to main content

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

December 2023

20231214
Previous week
Next week

Spotkanie z Konsul Generalną USA Erin Nickerson | 14.12.2023

Date: 14.12.2023
Start Time: 11.30-13.00
Place: Reymonta 4, sala 037
Organiser: Koło Naukowe Studiów Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ

XIV Dni Kultury Amerykańskiej - konferencja studencka

Konferencja "Dwie Dekady Amerykańskiej Dyplomacji" poświęcona będzie istotnemu i niezwykle wpływowemu obszarowi amerykańskiej polityki zagranicznej. W ciągu ostatnich dwóch dekad dyplomacja amerykańska stała się nieodłączną częścią kształtowania stosunków międzynarodowych oraz promowania interesów i wartości Stanów Zjednoczonych na współczesnej arenie światowej, a również na drodze działań dyplomatycznych USA podejmuje wyzwanie wyścigu mocarstw. Amerykańska dyplomacja odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu stabilności globalnej, wspieraniu rozwoju gospodarczego oraz propagowaniu demokratycznych idei. To właśnie w ramach dyplomacji USA realizowane są strategiczne decyzje dotyczące narodowego bezpieczeństwa, negocjacji handlowych i innych kluczowych aspektów polityki zagranicznej. W tym kontekście nasza konferencja ma na celu dogłębne zrozumienie, dlaczego amerykańska dyplomacja jest tak istotna, zarówno dla samego kraju, jak i dla całego świata. W ramach konferencji odbędą się panele tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom z zakresu geopolityki, soft power, jak i działań dyplomatycznych na całym świecie. W czwartek o godzinie 11:30 odbędzie się również spotkanie z Konsul Generalną USA Erin Nickerson. Temat spotkania: ,,Diplomacy in the Changing Global Economy".

 

Rejestracja: https://forms.gle/ee8GNxMKby7Qo2t17
Ilość miejsc jest ograniczona!

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • Opiekun: dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), dotyczącej tematyki poruszanej podczas wykładu i przesłanie jej dr Annie Wyrwisz do 28.12.2023. Notatki wysłane po tym terminie nie będą przyjmowane. Podpisy na karcie OSA można uzyskać na dyżurze lub skontaktowaniu się z dr AnnąWyrwisz.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.