Skip to main content

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

20201015

Kultura i literatura amerykańskiego Południa.

Date: 15.10.2020
Start Time: 18.30
Place: Zoom
Organiser: American Corner Gdańsk

Michał Choiński

Spotkanie z dr. Michałem Choińskim, który opowie o swoich badaniach nad kulturą i literaturą amerykańskiego Południa, oraz o swojej najnowszej książce "Southern Hyperboles".

Badania dr. Choińskiego związane są ze sposobami w jaki autorzy wywodzący się z Południa USA, obszaru obejmującego m.in. Południową Karolinę, Luizjanę i Alabamę, mówią o swojej tożsamości i o trudnej historii regionu z którą związane są m.in. niewolnictwo, segregacja rasowa czy wysoki poziom przemocy.

Dr Choiński będzie mówił o strategiach radzenia sobie z tym trudnym dziedzictwem regionu, które stosowała siódemka pisarzy z Południa: Katherine Anne Porter, William Faulkner, Lillian Smith, Katherine Du Pre Lumpkin, Tennessee Williams, Flannery O’Connor oraz Harper Lee.

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza:
https://forms.gle/nHreKTCLZvmMVLVj6

Zgłoszenia przyjmowane do 15 października do godz.16:00. Wszystkim osobom zarejestrowanym prześlemy link do wydarzenia na adres email podany przy rejestracji.

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • opiekun: dr Justyna Budzik
  • Liczba godzin OSA:  godzina
  • Forma zaliczenia:  sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Justyny Budzik.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.