Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

News

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

20131118

Festiwal Kultury Kanadyjskiej

Date: 18.11.2013 - 22.11.2013
Place: Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych
Organiser: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ
Contact: festiwalkulturykanadyjskiej@gmail.com

II Festiwal Kultury Kanadyjskiej odbędzie się w dniach 18-22 listopada 2013

II Festiwal Kultury Kanadyjskiej
18 – 22 listopada 2013


Pierwsza edycja Festiwalu Kultury Kanadyjskiej pokazała zarówno uczestnikom, jak i organizatorom tego wydarzenia, jak niesamowicie interesującym krajem jest Kanada. Przez sześć dni byliśmy świadkami wykładów, dyskusji oraz spotkań z najlepszymi polskimi ekspertami w tej dziedzinie. Istotny element stanowiła konferencja naukowa dotycząca specyfiki zachodnich prowincji Kanady. Mogliśmy także bezpośrednio zapoznawać się z tamtejszą kulturą poprzez pokazy filmowe, towarzyszące im prelekcje czy koncert muzyki kanadyjskiej. Widząc, jak ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja Festiwalu oraz jak entuzjastycznie został on przyjęty, z dumą możemy ogłosić, iż ideę tę kontynuować będziemy także w tym roku.


Koło Naukowe Amerykanistyki UJ we współpracy z Instytutem Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ mają zaszczyt zaprosić na drugą edycję Festiwalu Kultury Kanadyjskiej, która odbędzie się w dniach 18 – 22 listopada 2013 roku w Krakowie. W programie przewidziane są specjalne wykłady ekspertów w dziedzinie badań kanadyjskich, spotkania dyskusyjne i przegląd filmów. Jednym z kluczowych wydarzeń będzie dwudniowa konferencja studencko-doktorancka dotycząca problematyki związanej z Arktyką. Konferencja odbędzie się w dniach 21 - 22 listopada w siedzibie Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ.


Wszystkich zainteresowanych przedsięwzięciem serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej
www.festiwalkulturykanadyjskiej.pl oraz oficjalnego profilu na Facebooku 
https://www.facebook.com/festiwalkulturykanadyjskiej, gdzie pojawiać się będą szczegóły dotyczące FKK.


Osoby chętne do współpracy przy organizacji wydarzenia serdecznie zachęcamy do kontaktu pod adresem festiwalkulturykanadyjskiej@gmail.com.


Koło Naukowe Amerykanistyki UJ