Skip to main content

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

20211129

Badanie organizacji imigranckich – nowe perspektywy i stare dylematy

Date: 29.11.2021
Start Time: 18.00-19.30
Place: MS Teams
Organiser: Fundacja Znanieckiego

Zapraszamy do udziału w seminarium pt. „Badanie organizacji imigranckich – nowe perspektywy i stare dylematy. Wokół książki Michała Nowosielskiego i Mariusza Dzięglewskiego 'Polskie organizacje imigranckie w Europie. W poszukiwaniu nowego modelu' (Wyd. UW)”. Badania zaprezentuje: dr hab. Michał Nowosielski Ośrodek Badań nad Migracjami UW.

Udział wezmą:

  • prof. dr hab. Dorota Praszałowicz - Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
  • prof. UAM dr hab. Marek Nowak - Wydział Socjologii UAM

Prowadzenie: dr Jacek Kubera Wydział Socjologii UAM

Wydarzenie stanowi część cyklu seminariów organizowanych w stulecie założenia w Poznaniu Instytutu Socjologicznego, funkcjonującego od 1928 r. jako Polski Instytut Socjologiczny. Był on ogólnokrajową, posiadającą oddziały w innych miastach, organizacją naukową, która prowadziła działalność badawczą, organizacyjną i współpracowała z podobnymi placówkami na świecie. Jej zasługą była integracja socjologicznie zorientowanych badaczy i badaczek z różnych ośrodków naukowych w Polsce, o różnych tradycjach i paradygmatach, co odzwierciedlały m.in. publikowane przez Instytut monografie, a także artykuły zamieszczane w jego „Przeglądzie Socjologicznym". Do udziału zapraszają Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego, Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Polskie Towarzystwo Socjologiczne (Oddział Poznański) oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Link do spotkania

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • Opiekun: dr Joanna Kulpińska
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Joannie Kulpińskiej - notatki należy przesłać najpóźniej 2 tygodnie po spotkaniu. Karty będą podpisywane po przesłaniu notatki i pozytywnym jej ocenieniu. Termin spotkania należy ustalić indywidualnie z dr Joanną Kulpińską.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów migracji, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.