Kanada na przełomie XX i XXI wieku. Polityka, społeczeństwo, edukacja

Zdjęcie przedstawia okładkę książki: Kanada na przełomie XX i XXI wieku. Polityka, społeczeństwo, edukacja.

Kanada na przełomie XX i XXI wieku. Polityka, społeczeństwo, edukacja.

Praca zbiorowa pod redakcją dr hab. Marty Kijewskiej-Trembeckiej, autorzy: dr Marcin Gabryś, dr hab. Marta Kijewska-Trembecka, dr hab. Radosław Rybkowski, dr Tomasz Soroka, Księgarnia Akademicka, seria Societas, 2013, stron 288.

Publikacja ta stara się po części wypełnić lukę w polskojęzycznej literaturze dotyczącej współczesnej problematyki kanadyjskiej. Praca składa się z czterech części poświęconych kwestiom ustrojowym i kanadyjskiej polityce wewnętrznej; polityce zagranicznej i pozycji Kanady w relacjach globalnych; kanadyjskiej wieloetniczności w perspektywie polityki imigracyjnej i wielokulturowości; oraz polityce kulturalnej i edukacyjnej Kanady. Publikacja ta jest adresowana do odbiorców bardziej wnikliwie zainteresowanych różnymi wymiarami współczesnego kanadyjskiego życia, a w szczególności pomyślana jest jako podręcznik dla studentów różnych kierunków i specjalności, na których prowadzone są  kursy dotyczące problematyki kanadyjskiej.