Dzień Brazylijski

Koło Naukowe Studiów Latynoamerykańskich UJ serdecznie zaprasza na Dzień Brazylijski, który odbędzie się we wtorek 9 grudnia

Koło Naukowe Studiów Latynoamerykańskich UJ serdecznie zaprasza na  Dzień Brazylijski, który odbędzie się 9 grudnia, wtorek, w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych (Rynek Główny 34). Brazylia w swoich tematach jest bezkresna jak i jej powierzchnia. Na spotkaniu bedziemy mogli wysłuchać zarówno ekspertów jak i studentów poruszających wszelkie zagadnienia – od polityki do sytuacji społecznej, od gospodarki do literatury brazylijskiej...

Program Dnia Brazylijskiego:

12:00-14:00
panel ekspertów w ramach Seminarium Latynoamerykańskiego dot. Brazylii::
1. dr Anna Bartnik "Wprowadzenie do tematyki brazylijskiej"
2. dr Edyta Chwiej "Brazylia - blaski i cienie rozwoju gospodarczego"
3. dr hab. Paweł Laidler "Najwyższy Sąd Federalny Brazylii jako "wyjątkowy" trybunał konstytucyjny"
4. mgr Gabriel Borowski "Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr" (literatura brazylijska w Polsce)"

14:00-14:30
przerwa

14:30-16:30
panel studentów:
1. Marta Kruszec "Ruch MTS - tło historyczne, unormowania konstytucyjne, status i obecna sytuacja"
2. Kamila Skupień "Różnice kulturowe między Polską a Brazylią"
3. Piotr Dyrda "Współczesna architektura Brazylii"
4. Piotr Brych "Candomblé - religia afrobrazylijska"
5. Monika Ślizowska "Trzy filary kultury i kuchni brazylijskiej"

16:45-18:30
mgr Anna Wolny - "Współczesne społeczeństwo brazylijskie" jako wstęp do filmu "O casamento de Louise"

A od 21:00 do białego świtu impreza brazylijska w klubie Sabor'33 (ul. Stefana Batorego 1).
I to jeszcze nie koniec... o 22 pokaz prawdziwej capoeiry!

Link: https://www.facebook.com/events/811559765571865/