Międzynarodowa akcja Acción Global por Ayotzinapa

Dnia 20 listopada studenci z Koła Naukowego Studiów Latynoamerykańskich UJ przyłączyli się do międzynarodowej akcji Acción Global por Ayotzinapa mającej na celu okazanie solidarności z narodem meksykańskim i rodzinami 43 zaginionych studentów z miejscowości Ayotzinapa w stanie Guerrero.

W ramach akcji studenci Koła stworzyli transparent, z którym można było sobie zrobić zdjęcie i udostępnić je w internecie wraz z używanymi w tym celu na całym świecie hashtagami: #TodosSomosAyotzinapa czy#JusticeforAyotzinapa. Zdjęcia te mają stanowić głos wsparcia dla Meksyku w walce o rzetelne wyjaśnienie sprawy oraz zapewnienie podstawowych praw człowieka.