W krainie pierzastego węża. Historia Meksyku od podboju do czasów współczesnych

Karol Derwich

Zdjęcie przedstawia okładkę książki: W krainie pierzastego węża. Historia Meksyku od podboju do czasów współczesnych

W krainie pierzastego węża. Historia Meksyku od podboju do czasów współczesnych
Karol Derwich
Universitas, 2014

Karol Derwich jest autorem książki " W krainie pierzastego węża. Historia Meksyku od podboju do czasów współczesnnych". Tequila, burrito, Acapulco, Majowie, "Pancho" Villa, zapatyści... Wielu spotkało się z tymi określeniami - Meksyk staje się państwem coraz lepiej znanym i coraz bliższym. Coraz większa jest też chęć głębszego poznania tego niezwykle interesującego kraju. Pomysł przygotowania niniejszej książki zrodził się pod wpływem wykładów poświęconych problematyce meksykańskiej, realizowanych przez Autora w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ. Uczestniczą w nich przede wszystkim studenci studiów latynoamerykańskich, ale także i innych kierunków - pragnący poszerzyć swoją wiedzę o Meksyku. Książka ta jest więc próbą wyjścia naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy z różnych powodów chcą bliżej poznać historię i współczesność tego kraju.