czerwiec 2022

Czas rozpoczęcia: 18.00
Miejsce: Zoom
Organizator: American Film Festival, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce

Justine Bateman będzie kolejnym gościem cyklu ‘Exploring American Cinema’ już 9 czerwca o godz. 18:00. Przebyła drogę od aktorstwa do reżyserowania debiutując swoim pierwszym filmem pełnometrażowym ‘Violet’ z Olivią Munn i Luke Braceyem oraz Justinem Theroux w rolach głównych. Film miał swoją światową premierę na 2021 SXSW Film Festival, a premierę międzynarodową na 2021 Toronto International Film Festival i jest nominowany do licznych nagród. Podczas spotkania Justine Bateman opowie nam o genezie i procesie powstawania ‘Violet’, a także o swoim doświadczeniu jako reżyserka, producentka i autorka scenariuszy.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim na platformie Zoom i będzie prowadzone przez Andrzeja Rossę z Ambasady. Osoby zarejestrowane otrzymają dostęp do obejrzenia filmu ‘Violet’ przed spotkaniem oraz link do spotkania na platformie Zoom. Więcej o filmie na stronie https://www.relativitymedia.com/movie/violet-4/all

Rejestracja do 7 czerwca poprzez formularz google

• Opiekun: dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), dotyczącej tematyki poruszanej podczas wykładu i przesłanie jej dr Annie Wyrwisz do 25.06.2022
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów Amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.