Prof. Andrzej Mania uhonorowany srebrnym medalem Plus Ratio Quam Vis

W dniu 30 maja w Auditorium Maximum odbyła się uroczystość jubileuszu 40-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego wyróżniono prof. Andrzeja Manię srebrnym medalem Plus Ratio Quam Vis.

Profesor Andrzej Mania - były Prorektor ds. dydaktyki UJ, pierwszy dziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, a także organizator i pierwszy Dyrektor Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych został uhonorowany przez JM Rektora UJ Prof. Jacka Popiela, "w uznaniu m.in. za długoletnie wspieranie działalności Jagiellońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i podjęty wysiłek mający na celu zreformowanie sposobu jego działania oraz realizację społecznej misji uniwersytetu, polegającej na propagowaniu wiedzy akademickiej wśród osób starszych" (więcej informacji na stronie uj.edu.pl).