Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220414

Twarzą w twarz z uchodźcami, czyli opowieść o człowieku. Live z Moniką Białkowską

Data: 14.04.2022
Czas rozpoczęcia: 19:00
Miejsce: Facebook
Organizator: Salam Lab
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/1ouEUam21

Co łączy Polskę, Szwecję, Grecję i Włochy? Dlaczego ludzie uciekają z swojej ojczyzny, “skoro nie ma tam wojny”? Czy taka ucieczka jest łatwa? Co czuje człowiek, który decyduje się oddać własne życie w ręce przemytnika i wyrusza w niebezpieczną podróż przez morze? Dlaczego uchodźcy mają telefony? Co właściwie znaczy określenie “migrant ekonomiczny”? Jak to jest z religią i pomocą drugiemu człowiekowi? Czy jeszcze kiedyś spojrzymy na las i morze, tak jak dawniej?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas rozmowy na żywo w czwartek 14 kwietnia o godz. 19:00. Gościnią Salam Lab będzie Monika Białkowska.

Monika Białkowska jest dziennikarką, publicystką, doktorką teologii fundamentalnej, autorką programu “Reportaż z wycinków świata”, gdzie komentuje trudne wydarzenia z życia Kościoła. Pretekstem do spotkania jest premiera książki Moniki Białkowskiej pt. “Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami”, wydanej nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka pojawi się w sprzedaży 12 kwietnia. “Nie jestem specjalistką od ruchów migracyjnych ani od procesów integracji. Ja tylko jeżdżę, spotykam ludzi i słucham” - czytamy w reportażu. Podczas live’a będziecie mieli okazję wygrania egzemplarza “Nawet jeśli umrę w drodze. Twarzą w twarz z uchodźcami”!

Rozmowę poprowadzi Ewa Owerczuk, menadżerka redakcji Salam Lab.

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA:

  • Opiekun: dr Joanna Kulpińska
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Joannie Kulpińskiej - notatki należy przesłać najpóźniej 2 tygodnie po spotkaniu. Należy również uzyskać podpis na karcie OSA.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów migracji, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.