styczeń 2022

20220110

Fireside Chats: Looking back at the Capitol Attack – dr Maciej Turek, prof. Patrick Vaughan

Data: 10.01.2022
Czas rozpoczęcia: 17.00
Miejsce: Reymonta 4, sala 37 (aula)
Organizator: Koło Naukowe Amerykanistyki UJ, Instytut Amerykansityki i Studiów Polonijnych UJ, Transatlantic Studies UJ
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/4kTQHj1rj
One year ago, American democracy found itself in a challenging position that put a nation divided on the world stage. January 6th is a contentious day that lives in infamy for some Americans, and as a day of virtue for others, as the American cultural divide reached a boiling point. Join us for a Fireside Chat with dr Maciej Turek and prof. Patrick Vaughan, as we will discuss the events of January 6, 2020, what it means for America as a  bastion for democracy, and if it can happen again.

• Opiekun: dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 2 h
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), dotyczącej tematyki przedstawionej podczas spotkania i przesłanie jej dr Annie Wyrwisz. Ostateczny termin przesłania notatki: 24.01.2022. Karty będą podpisywane po przesłaniu notatki i pozytywnym jej ocenieniu. Termin spotkania należy ustalić indywidualnie z dr Anną Wyrwisz.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków