listopad 2021

20211129

Badanie organizacji imigranckich – nowe perspektywy i stare dylematy

Data: 29.11.2021
Czas rozpoczęcia: 18.00-19.30
Miejsce: MS Teams
Organizator: Fundacja Znanieckiego
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/Vs4dqmhL

Zapraszamy do udziału w seminarium pt. „Badanie organizacji imigranckich – nowe perspektywy i stare dylematy. Wokół książki Michała Nowosielskiego i Mariusza Dzięglewskiego 'Polskie organizacje imigranckie w Europie. W poszukiwaniu nowego modelu' (Wyd. UW)”. Badania zaprezentuje: dr hab. Michał Nowosielski Ośrodek Badań nad Migracjami UW.

Udział wezmą:

• prof. dr hab. Dorota Praszałowicz - Instytut Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ
  • prof. UAM dr hab. Marek Nowak - Wydział Socjologii UAM

Prowadzenie: dr Jacek Kubera Wydział Socjologii UAM

Wydarzenie stanowi część cyklu seminariów organizowanych w stulecie założenia w Poznaniu Instytutu Socjologicznego, funkcjonującego od 1928 r. jako Polski Instytut Socjologiczny. Był on ogólnokrajową, posiadającą oddziały w innych miastach, organizacją naukową, która prowadziła działalność badawczą, organizacyjną i współpracowała z podobnymi placówkami na świecie. Jej zasługą była integracja socjologicznie zorientowanych badaczy i badaczek z różnych ośrodków naukowych w Polsce, o różnych tradycjach i paradygmatach, co odzwierciedlały m.in. publikowane przez Instytut monografie, a także artykuły zamieszczane w jego „Przeglądzie Socjologicznym". Do udziału zapraszają Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego, Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Polskie Towarzystwo Socjologiczne (Oddział Poznański) oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Link do spotkania

• Opiekun: dr Joanna Kulpińska
  • Liczba godzin OSA: 2 godziny
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Joannie Kulpińskiej - notatki należy przesłać najpóźniej 2 tygodnie po spotkaniu. Karty będą podpisywane po przesłaniu notatki i pozytywnym jej ocenieniu. Termin spotkania należy ustalić indywidualnie z dr Joanną Kulpińską.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów migracji, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.