Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20210120

Spotkanie z Margaret Atwood

Data: 20.01.2021
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Facebook
Organizator: Literacki Sopot
Witryna internetowa wydarzenia: https://fb.me/e/3ZBDgkkKB

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu online z Margaret Atwood, kanadyjską pisarką i poetką, krytyczką literacką, aktywistką społeczną i ekologiczną. Spotkanie odbędzie się 20.01.2021 o godz. 18:00, prowadzić je będzie Sylwia Chutnik. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na język polski i na polski język migowy. Margaret Atwood, której dzieła wydane zostały w czterdziestu pięciu krajach, jest autorką ponad pięćdziesięciu książek beletrystycznych, zbiorów poezji, esejów i komiksów. Jej najnowsze dzieło „Testamenty”, będąca długo wyczekiwaną kontynuacją „Opowieści Podręcznej¨, jest jedną z dwóch książek nagrodzonych zeszłoroczną (2019) Nagrodą Bookera. Zdobywczyni licznych nagród literackich, m. in. Nagrody Gillera, Międzynarodowej Nagrody Literackiej Franza Kafki, Nagrody Pokojowej Księgarzy Niemieckich, PEN Center USA Lifetime Achievement Award i Los Angeles Times Innovator’s Award. Spotkanie online dostępne będzie tylko i wyłącznie w trakcie jego trwania.

Wydarzenie można zaliczyć w ramach programu OSA

  • Opiekun: dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 1 godzina
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Annie Wyrwisz - notatki należy przesłać najpóźniej 2 tygodnie po spotkaniu.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.