październik 2020

Media Coverage of Election Campaigns

Data: 19.10.2020
Czas rozpoczęcia: 16.00
Miejsce: platforma Zoom (online)
Organizator: Konsulat USA W Krakowie
Witryna internetowa wydarzenia: https://www.facebook.com/krakow.usconsulate/

Jennifer Thomas

"Zbliżające się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych budzą ogromne zainteresowanie i są przedmiotem ożywionej dyskusji. Postanowiliśmy zorganizować program, który wywołałby temat kluczowej roli mediów w wyborach w USA. Spotkanie online poprowadzi znana i kompetentna ekspertka, która podzieli się swoimi obserwacjami i opinią w tej kwestii. Jennifer Thomas omówi funkcję mediów w kontekście wyborczym, w tym: informowanie, analizowanie, promowanie obywatelskiego udziału oraz rolę strażnika mediów. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania w trakcie lub po prezentacji za pomocą funkcji „czat”. Mamy nadzieję, że weźmiecie Państwo udział w tej sesji"

• opiekun: dr Anna Wyrwisz
  • Liczba godzin OSA: 1 godzina
  • Forma zaliczenia:  sporządzenie krótkiej notatki w języku angielskim lub polskim (max. 500-600 znaków), przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania i przesłanie jej dr Anny Wyrwisz.
W pierwszej kolejności wydarzenie kierowane jest do studentów amerykanistyki, ale mogą w nim uczestniczyć również studenci innych kierunków.