czerwiec 2020

Data: 16.06.2020
Czas rozpoczęcia: 16.00
Miejsce: YouTube
Organizator: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM)

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych (PISM) zaprasza na debatę:

COVID-19 w Ameryce Łacińskiej: reakcje państw i skutki dla regionu

Ameryka Łacińska jest obecnie głównym centrum rozprzestrzeniania się COVID-19. Poszczególne rządy różniły się tempem reakcji na rozwój epidemii oraz restrykcyjnością środków mających pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Wątpliwości co do tego, na ile oficjalne statystyki zachorowań i zgonów odzwierciedlają rzeczywistą skalę problemu, utrudniają ocenę skuteczności dotychczasowych działań władz. Warto jednak przyjrzeć się przykładom odpowiedzi wybranych rządów latynoamerykańskich na pandemię i skutkom obecnej sytuacji dla rozwoju państw regionu.

PANELIŚCI:

• dr Joanna Gocłowska-Bolek, ekonomistka i latynoamerykanistka, Uniwersytet Warszawski
  • dr Magdalena Lisińska, latynoamerykanistka i wykładowczyni, Uniwersytet Jagielloński
  • Tomasz Surdel, dziennikarz, b. korespondent „Gazety Wyborczej” w Wenezueli
  • Bartłomiej Znojek, analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

MODERATOR:

• dr Justyna Szczudlik, zastępczyni kierowniczki Biura Badań i Analiz, koordynatorka grupy Azja i Pacyfik, PISM

Debata odbędzie się za pośrednictwem platformy YouTube. Transmisja na żywo odbędzie się we wtorek 16.06. w godz. 16:00-17:15 na kanale PISM.

Wydarzenie można zaliczyć w ramach OSA:

• Opiekun: dr Magdalena Lisińska.
  • Forma zaliczenia: sporządzenie krótkiej notatki w języku polskim (max. 500-600 znaków) przedstawiającej główne zagadnienia omawiane podczas spotkania, i przesłanie jej dr Justynie Budzik (justyna.budzik@uj.edu.pl) lub dr Katarzynie Górskiej (k.gorska@uj.edu.pl).
  • Do spotkania przypisane są 2 godziny.