Absolwenci

Karolina Abramowicz

Amerykanistyka bardzo poszerza horyzonty, uczy myślenia, kształtuje umiejętność wypowiadania się na różne tematy (...) to właśnie ze studiów amerykanistycznych wzięło się moje zainteresowanie formą komediową jaką jest stand-up.

Więcej>>

Artysta kabaretowy (kabaret A JAK)

Aleksander Gurgul

Jeśli zdolność do samodzielnego i krytycznego myślenia oraz kreatywność, a także chęć do częstego zadawania pytań są dziś jeszcze dobrą monetą na rynku pracy, to sądzę że studiowanie na UJ w dalszym ciągu pielęgnuje w studentach te umiejętności.

Więcej>> 

Dziennikarz Gazety Wyborczej

Tomasz Kaczówka

Skuteczne komunikowanie się, analiza różnych dostępnych źródeł informacji oraz spójne budowanie myśli na pewno są istotne w każdej branży i poszukiwane przez pracodawców. A tego uczą studia amerykanistyczne. 

Więcej>>

Team Manager w Comarch France

Andrzej Kotarski

Moja praca wiąże się głównie z produkcją filmów popularnonaukowych, gdzie chlebem powszednim jest wyszukiwanie i weryfikacja zdobytych informacji. Sztuki dokumentacji nauczyłem się właśnie na tych studiach (...)

Więcej>>

Researcher, współtwórca materiałów popularnonaukowych, operator kamery

Monika Machowska

Wspaniali wykładowcy – nie tylko bardzo życzliwi ludzie, lecz przede wszystkim eksperci w swoich dziedzinach. Potrafili stworzyć atmosferę, w której pogłębianie wiedzy zamieniło się w pasję.

Więcej>>

Współtwórca firmy konsultingowej (szkolenia, partycypacyjne systemy wynagrodzeń)

Michał Oleszczyk

Studia doktoranckie w IAiSP  w sensie dosłownym otwarły mnie na świat. (...) Do dziś uważam, że doświadczenie studiowania na krakowskiej amerykanistyce uczyniło ze mnie innego, o wiele bardziej świadomego krytyka filmowego i wykładowcę.

Więcej>>

Krytyk filmowy, wykładowca Wydziału Artes Liberales UW

Michał Owerczuk

Kraków. Chyba to jedno słowo wystarczy. Jestem z Warszawy, ale Kraków to mój drugi dom. Ciężko się nie zakochać w tym mieście, kiedy widok z Instytutu to magiczny Rynek Główny.

Więcej>>

Dziennikarz, producent, reżyser

Paulina Papiernik

Międzynarodowa kadra pracowników Instytutu obudziła we mnie ciekawość świata i zmotywowała do bycia otwartym na różne możliwości. Dzięki temu od razu po studiach wyjechałam za granicę zdobywać międzynarodowe doświadczenie najpierw w Waszyngtonie, później w Berlinie a od ponad dwóch lat w Brukseli.

Więcej>>

Koordynatorka - Joint Intelligence and Security Division, NATO

Eliza Sicińska

Na studiach uczy się nas, że mamy prawo czegoś nie wiedzieć i pytać, by tę wiedzę uzyskać. By wykształcić się i stać się ekspertem w dziedzinie, która nas pasjonuje. Uważam, że to jedna z najcenniejszych lekcji, jakie dały mi te studia.

Więcej>>

Wokalistka; zespoły: Hot Tamales Trio, Ornery Broad

Jarema Słowiak

Główną motywacją [podjęcia studiów] była chęć zdobycia wiedzy przydatnej w pracy naukowej, oraz poznanie metod dydaktycznych na innym wydziale niż macierzysty (...) w tym zakresie spełniły się w 100%.

Więcej>>

Doktorant w Zakładzie Historii Powszechnej Najnowszej Instytutu Historii UJ

 

Kamil Turecki

Na studiach kładzie się duży nacisk na różnego rodzaju prezentacje i przemówienia, czyli coś, czego brakowało w szkole podstawowej i liceum. Taka umiejętność przydaje się w każdej pracy, szczególnie takiej, której wyniki zależą od relacji z innymi ludźmi.

Więcej>>

Dziennikarz Grupy Onet, prowadzący i wydawca codziennego serwisu informacyjnego Onet24

Marcin Wesołowski

Po wielu latach w biznesie uważam, że ogólnie humaniści, filozofowie i osoby o szeroko otwartym umyśle, potrzebne są w wielu firmach i pomagają w ich rozwijaniu.

Więcej>>

Director of Operations w Bidroom.com, autor bloga podróżniczego Wojażer