Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsletter IAiSP, 24 lutego 2022

Najnowsze wydarzenia z życia Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych

Kącik Dyrekcji Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych

Bardzo się cieszymy, że możemy Wam przekazać drugie wydanie Newslettera IAiSP. W bieżącym wydaniu przeczytacie między innymi o sukcesach kadry akademickiej w pozyskiwaniu finansowania na nowe projekty badawcze oraz o reaktywowaniu naszego autorskiego i cieszącego się zainteresowaniem programu „Lekcja z klasą”. Znajdziecie także informacje o nagrodach za najlepsze prace magisterskie dla naszych studentów oraz o spotkaniach ze znanymi absolwentami IAiSP.

 

więcej o

Sukcesy pracowników w ramach Priorytetowych Obszarów Badawczych

W dotychczasowych konkursach pracownicy Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych osiągnęli szereg sukcesów, aplikując o granty w ramach POB-ów, głównie w ramach programu POB Heritage.

 

więcej o

Spotkania z absolwentami IAiSP – Marcinem Wesołowskim oraz Kamilem Tureckim

W ramach cyklu Spotkań z Absolwentami IAiSP mieliśmy przyjemność gościć w naszym Instytucie Marcina Wesołowskiego - podróżnika, blogera i menadżera oraz Kamila Tureckiego - dziennikarza, autora książki: „Przerwane Milczenie. Na gruzach World Trade Center. Polskie historie".

 

więcej o

Absolwenci studiów magisterskich naszego Instytutu wśród Laureatów i Laureatek konkursu na najlepszą pracę dyplomową obronioną w roku akademickim 2020/21

Nagrodę Dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych otrzymali: Pani mgr Joanna Jasłowska, mgr Kamil Jański oraz mgr Alicja Włoszczyk.

 

więcej o

„Lekcje z klasą”

Pod długiej przerwie spowodowanej pandemią, powróciły „Lekcje z klasą”.

 

więcej o

Wizyta i wykłady dr. Amurabiego Pereiry de Oliveiry

Doktor Amurabi Pereira de Oliveira - doktor socjologii, wykładowca na Wydziale Socjologii i Nauk Politycznych Uniwersytetu Federalnego Santa Catarina w Brazylii, był badaczem wizytującym w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w październiku 2021 roku. W ramach swojego pobytu poprowadził kurs Interpretacje społeczeństwa brazylijskiego ("Interpretations of the Brazilian Society").

 

więcej o

Wykłady w ramach Otwartych Spotkań Akademickich

W roku akademickim 2020/21 odbyło się wiele wydarzeń w ramach OSA (Otwartych Spotkań Akademickich), w tym wykłady gościnne, seminaria, konferencje i inne wydarzenia o charakterze naukowym organizowane nie tylko przez IAiSP, ale także instytucje zewnętrzne oraz jednostki współpracujące z naszym Instytutem.

 

więcej o

Widok zawartości stron Widok zawartości stron